Vonkajšie žalúzie C-80

Výhodou exteriérových horizontálnych žalúzií je možnosť plynule regulovať prirodzené osvetlenie a odrážanie priamych slnečných lúčov. To prináša úsporu nákladov spojených s klimatizáciou počas letného obdobia. Pri vybavení domu exteriérovými žalúziami táto ročná úspora predstavuje až 30 % nákladov spojených s klimatizáciou. Stiahnutá exteriérová žalúzia však v zimnom období prináša aj významné zlepšenie tepelnoizolačných parametrov okna. Ak teda zostane žalúzia cez noc stiahnutá, zabráni sa prechodu tepla a neželanému „vykurovaniu" exteriéru.

Hliníkové lamely vonkajších žalúzií C-80 majú tvar písmena C a je možné ich naklápať do oboch strán. Na rozdiel od žalúzií s lamelou v tvare Z lamela v tvare C nemá v spodnej časti zalisované polyamidové (PAD) tesnenie. Tvar lamely neumožňuje, aby lamely na seba pri preklopení doliehali. Lamely môžu byť po bokoch fixované pomocou oceľového lanka v plastovom puzdre alebo sú zakončené plastovými kolíkmi a vedené v bočných vodiacich lištách, ktoré majú z oboch strán zalisované PAD tesnenie, čo znižuje hlučnosť žalúzií.

Novinkou je možnosť vyosenia lamiel, ktorá prináša výhodu zníženia nábalu žalúzií až o 50 mm pri výške žalúzií 2500 mm. Vyťahovacia páska a rebríčky sú vyrobené z textílií odolných voči UV žiareniu. Exteriérové žalúzie C-80 sú cenovo výhodným riešením.

Ak uvažujete vybaviť svoj dom niektorým z typov vonkajších žalúzií, je potrebné vykonať stavebnú predprípravu podľa druhu zvolenej tieniacej techniky. To znamená, kontaktovať nás už v čase prípravy projektovej dokumentácie.Využite našu ponuku dodávky zatepľovacieho polystyrénu s U-profilom a zabráňte vzniku tepelných mostov v okolí rámov okien a dverí. Okrem finančných úspor pri znížených nákladoch na vykurovanie alebo naopak na klimatizáciu, bude stavba pôsobiť ako nerušený celok. Väčšinu druhov vonkajšieho tienenia je možno zabudovať už aj do jestvujúcich stavieb, treba však rátať s prípadným znížením svetlosti okien.